Domácí

Mělo by kvůli koronaviru Česko zrušit lety z Číny? Politici se neshodnou

Už několik evropských leteckých společností zrušilo přímé lety do Číny. Zda by k tomuto opatření nemala přistoupit i Česká republika, jsme se ve středu ptali českých politiků. Jejich názory se rozcházejí.

"Uzavření prostoru je jediným řešením, nemáme terapii, diagnostiku, je třeba vytvářet preventivní uzávěry oblastí, které jsou nakažené. To, co udělala Británie, je dobré," myslí si lékař a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

Komunistický poslanec Daniel Pawlas ale nesouhlasí. "Reakce British Arways je přehnaná, zavést celoplošné opatření je předběžné, když zatím toho moc nevíme," říká.

"Jedná se o rozhodnutí soukromé letecké společnosti, lety mezi Prahou a čínskými městy jsou provozované čínskými společnostmi, bylo by třeba oslovit relevantní úřad," nastiňuje ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Pro zrušení přímých letů z Česka do Číny není ani premiér Andrej Babiš (ANO). Tomu dokonce přijdou zbytečné i roušky v České republice. "Roušky jsou potřeba, aby se nerozšířila nákaza a to není náš případ," má jasno předseda vlády.

Opoziční strany se situací kolem koronaviru chtěly zabývat už v úterý, poslanci ANO, ČSSD a komunistů ale širší debatu neumožnili. "Tady se přece nejedná o politiku, ale o bezpečnost občanů," hřímá předseda SPD Tomio Okamura. Podle něj je důležité mít informace.

Související obsah

Za zásadní krok - a zatím i dostačující - většina poslanců považuje zákaz hromadných zájezdů z Pekingu do Evropy, který platí od pondělí.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz