Domácí

Češi mají jasno! Podle průzkumu pro TV Nova chtějí zakázat lety z Číny

Většina Čechů souhlasí se zavedením dočasného zákazu letů z Číny do Česka. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu, který pro televizi Nova zpracovala společnost SANEP. Průzkum byl proveden v posledních dvou dnech a zapojilo se do něj 876 lidí. Potvrdil tak výsledky ankety, kterou provedli včera v ulicích měst po celé republice i reportéři televize Nova.

S dočasným zrušením přímých letů z Číny do Česka souhlasí podle společnosti SANEP více než polovina dotázaných, téměř 12 % nemá na věc jasný názor a nesouhlas vyjádřilo 30 %lidí.

Obavu z šíření viru vyjádřilo 59,7 % oslovených. Z průzkumu vyplývá, že největší obavy mají ženy a lidé nad 60 let. Pouze 13,7 % lidí se šíření koronaviru na našem území neobává vůbec. 

Související obsah

"Takovéhle "pacienty" si sem vůbec nemáme pouštět," zaznělo v anketě. "Mohly by z toho být problémy," tvrdí další z dotázaných. "Koronavirus nebude zas takový problém, jak se v médiích říká," tvrdí jiní.

Bezmála 65 % lidí považuje podle průzkumu zvláštní opatření, zavedená na Letišti Václava Havla za dostatečná. Průzkum také ukázal, co si lidé myslí o připravenosti Česka čelit hrozbě nebezpečného viru. S tvrzením šéfa pražské kanceláře Světové zdravotnické organizace, že je Česko připraveno dobře, souhlasí více než 60 %. Necelých 30 % si naopak myslí, že nejsme připraveni chorobě čelit vůbec.

Připomeňte si v reportáži TV Nova, jaká opatření budou platit pro Čechy dopravené z Číny:

Lucie Staničková, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz