Domácí

Exministru dopravy Kremlíkovi prý nabídli úplatek! Policie případ šetří

Exministru dopravy Kremlíkovi prý nabídli úplatek! Policie případ šetří
Zdroj: Profimedia

Odvolanému ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (za ANO) prý nabídl úplatek právník Martin Janoušek. Několik dní nato, co Kremlík vše oznámil, jej premiér Andrej Babiš (ANO) odvolal z funkce. Sociální demokraté žádají po Babiši vysvětlení.

Nabídka 1,5milionového úplatku pro bývalého ministra dopravy Kremlíka měla padnout několik dní před loňskými Vánocemi. Tehdy se měl sejít s právníkem Martinem Janouškem. "Nabídl mi úplatek,“ řekl Kremlík portálu seznamzpravy.cz který o případu jako první informoval.


Kremlík o nabídce úplatku nikomu neřekl až do půlky ledna, kdy prý vše oznámil řediteli BIS. Ten se k případu nijak nevyjádřil. Podle seznamzpravy.cz se o všem měl dozvědět také premiér Babiš, ten však vše popřel. Pět dní po oznámení byl Kremlík odvolán z ministerského postu.

Související obsah


Případ vyvolal odezvu u sociálních demokratů, kteří sedí s hnutím ANO ve vládě. "Žádáme po premiérovi vysvětlení záležitosti s údajným úplatkem a dalších okolností spojených s bývalým ministrem Kremlíkem," uvedli sociální demokraté na svém twitteru.


Strana poukazuje i na další podezřelé okolnosti. "Jak je možné, že ministr nevěděl, co se v jeho resortu děje? A proč se, pokud měl pochybnosti, neobrátil na policii? Jeho jednání je přinejmenším nelogické," doplnili.

K případu se vyjádřil přími i předseda ČSSD Jan Hamáček, který je také ministerem vnitra. "Podle mých informací nepodal bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík v případu údajného nabízení úplatku trestní oznámení. Policie zahájila šetření z vlastní iniciativy," uvedl.

Související obsah

Na dlouhou dobu, než měl o nabídce úplatku Kremlík zpravit BIS, poukazuje i předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. "Vladimír Kremlík dostal podle svých slov nabídku úplatku 23.12.2019 (i přes zákonnou povinnost to PČR neoznámil) a 14.1. 2020 se obrátil na BIS. To se mezitím rozhodoval, jestli nabídku přijme? A proč zakázku ihned nezrušil? Vypadá to jako další případ házení viny na druhé," napsala na svém twitteru.


 

Podívejte se na reportáž o Kremlíkově odvolání:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz