Domácí

Falešné stokoruny na Karlovarsku! Nemáte je také? Takhle je poznáte

Karlovarským policistům se podařilo zadržet mladistvého padělatele, falešné bankovky ale již stihl použít v několika obchodech. Nemáte je v peněžence právě vy?

"Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality se v poslední době zabývali případem padělání a pozměnění peněz, kdy měl neznámý pachatel zhotovit padělky bankovek nominální hodnoty 100 korun a následně je udat v různých obchodech na Karlovarsku do oběhu jako pravé," popsala Kateřina Krejčí z oddělení tisku a prevence KŘP Karlovarského kraje.

Nyní se kriminalistům podařilo případ objasnit, v úterý 3. února zadrželi mladistvého, který má mít padělání bankovek na svědomí. "Během měsíce ledna měl mladík doma za pomoci počítače a tiskárny vyrobit nejméně dvě desítky bankovek," doplnila policejní mluvčí.

Související obsah

Během úterního dne kriminalisté provedli domovní prohlídku, při které zajistili výpočetní techniku použitou při výrobě a také část nepovedených padělků.

Některé se mu však podařilo dokonce udat do oběhu, platil jimi v různých prodejnách. Je tedy možné, se se falešné peníze rozšířily mezi další občany.

"Není vyloučeno, že by některé z padělaných bankovek mohly být ještě v oběhu. Při bližším pozorování je zřejmé, že se jedná o padělky," potvrdila policejní mluvčí. Jak je můžete poznat?

* jde o bankovky v hodnotě 100 Kč

* nebyly opatřeny žádnými ochrannými prvky, jako je vodoznak nebo ochranný proužek

* jedná se o vytisknuté kopie bankovek sériových čísel H72279113 a H48417649

Policejní komisař již zahájil trestní stíhání mladistvého a obvinil jej ze spáchání provinění Padělání a pozměnění peněz. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na 1,5 až 4 roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz