Domácí

Vlakvedoucí zbil pasažéra obuškem. Tohle s ním České dráhy udělaly

Vlakvedoucí zbil pasažéra obuškem. Tohle s ním České dráhy udělaly
Zdroj: TN.cz

Je to několik týdnů, co se na sociálních sítích objevilo video, na němž vlakvedoucí bije teleskopickým obuškem jednoho z cestujících. České dráhy kvůli incidentu postavily zaměstnance mimo službu. Redakci TN.cz se nyní podařilo zjistit, co se s "obuškářem" stalo dál.

Bezprostředně poté, co video potyčky proniklo na veřejnost, České dráhy chování svého zaměstnance odsoudily a označily použití obušku za naprosto nepřijatelné. "Zaměstnanec byl stažen ze služby a věc je s ním řešena v pracovněprávní rovině," informoval na začátku ledna mluvčí ČD Radek Joklík.

A jak tedy dráhy exces nakonec vyřešily? Pokud tipujete, že vlakvedoucí přišel o zaměstnání, tipujete špatně. "Dosud s tímto zaměstnancem nebyly problémy, vždy byl svědomitý. Po dohodě proto u nás pracuje dál," řekl nyní Joklík.

Konkrétnější s odkazem na pracovněprávní vztahy být nechtěl, pouze uvedl, že dotyčný pracuje na jiné pozici. Není tedy jasné, zda i nadále přichází do styku s pasažéry. Podle informací TN.cz nicméně už v rámci práce nejezdí vlakem.

Související obsah

Samotný incident, který vyvolal na sociálních sítích na přelomu roku pořádný poprask, se stal už loni na konci září. Na krátkém videu je vidět vlakvedoucí, jak teleskopickým obuškem bije jednoho z cestujících, údajně opilého.

"Celá situace samozřejmě netrvala pár vteřin videa, ale přes deset minut a pak následné řešení. Video bohužel začíná v okamžiku mé obrany před útokem pána, který jsem se snažil zažehnat, ustupoval před ním a opakovaně ho důrazně žádal, aby se mě nedotýkal," hájil se už dřív pracovník Českých drah Jan Š.

Policie incident nevyšetřovala, konflikt řešila "pouze" přestupková komise v Rokycanech.

Připomeňte si případ v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz