Ekonomika

UPC v Česku končí. Vyjednejte si včas výhodnější smlouvu

UPC v Česku končí. Vyjednejte si včas výhodnější smlouvu
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

K 1. dubnu zanikne v Česku značka UPC. Pokud využíváte od této firmy internetové připojení nebo televizi, o skončení služeb se obávat nemusíte. Je ovšem ideální čas na vyjednání lepších podmínek.

Služby největšího českého poskytovatele placených televizních služeb a vysokorychlostního internetu využívá v Česku asi 600 tisíc zákazníků a 1,4 milionu domácností, všichni se nyní musí připravit na zásadní změnu. Značka UPC totiž v Česku končí. Její klienti přejdou pod Vodafone, se kterým se společnost spojila již v loňském roce.

Co nyní musíte udělat? Vůbec nic, vaše smlouva bude převedena automaticky. Než se tak ale stane, máte možnost vyjednat si lepší cenu nebo podmínky, zejména při zkombinování jednotlivých služeb. A to, ať už stávajícími zákazníky Vodafonu již jste, nebo využíváte služeb jiného telefonního operátora.

Je to jednoduché – spočítejte si, kolik v rodině zaplatíte za domácí internet, placené televizní kanály, ale i všechny účty za telefony a mobilní připojení. K pevnému internetu můžete od Vodafone nyní získat například výhodnější neomezené připojení i ve svém telefonu, lepší ceny na pořízení nového telefonu či tablety nebo výhodnější balíček zahrnující všechny služby, které využíváte. Firma pravděpodobně přijde i s novou nabídkou tarifů a cen, a to po 1. březnu.

Související obsah

Pokud máte jiného mobilního operátora, můžete si vyjednat lepší podmínky i u něj. Většinou stačí přijít s nabídkou, kterou vám nově Vodafone nabídne, a domluvit se na obdobné. Operátoři většinou nechtějí stávající klienty ztratit a mohou vám nabídnout řešení na míru. Za zkoušku to stojí.

Související obsah

Pokud se odejít přece jen rozhodnete a budete chtít nově sloučit všechny služby právě pod hlavičkou Vodafone, nemusíte se obávat případné pokuty za nedodržení smlouvy za tarif u stávajícího operátora, Vodafone stávajícím zákazníkům UPC slibuje kompenzaci v plné výši ve vyúčtování, pokud k němu přejdou nejen s pevným internetem, ale i s mobilními službami.

Konec UPC můžete ale využít i ke změně poskytovatele internetu. Poohlédněte se po možnostech připojení ve vaší domácnosti a využijte končící smlouvy k získání rychlejšího připojení nebo výhodnější cenové nabídky.

TN.cz

K tématu Ekonomika

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz