Domácí

Šéf Boltu promluvil o surovém řidiči. "Je to vaše šance," vzkazují skauti

O děsivé zkušenosti slepé paní Květy jsme již informovali. Poté, co nevidomou ženu kvůli jejímu asistenčnímu psovi surově vyhodil z auta přímo na silnici jeden z řidičů, se k incidentu pro TN.cz vyjádřil sám šéf české pobočky společnosti Bolt Jakub Dvořák. Pražští skauti mají pro alternativní taxislužbu emotivní vzkaz.

Tuzemský šéf Boltu Jakub Dvořák chování řidiče kategoricky odsoudil. "Bolt netoleruje žádné projevy násilí. Okamžitě poté, co jsme se dozvěděli o tomto incidentu, jsme daného řidiče dohledali a na naší platformě jsme ho zablokovali. Jak s řidičem, tak s cestující jsme v kontaktu a zjišťujeme další podrobnosti. Jsme samozřejmě připravení poskytnout maximální součinnost i policii," řekl pro TN.cz.

Související obsah

S paní Květou se společnost spojila a nabídla jí kompenzaci v podobě asistenčních jízd. Její verzi příběhu si podle Dvořáka vyslechli telefonicky, posléze ji kontaktovali ještě písemně. Jestli na nabídku pomoci ze strany Boltu kývne, ponechává společnost na uvážení paní Květy.

V kontaktu jsou i s řidičem, který si surovým vyhazovem slepé ženy zavřel dveře k práci, ve které byl jinak u klientů oblíbený. "S řidičem jsme doposud žádný incident neřešili a 93 % jeho jízd cestující hodnotili nejvyšším možným hodnocením, tedy pěti hvězdičkami," vysvětlil Dvořák. Zároveň ale dodal, že navzdory jinak dobrým pracovním výsledkům není možné incident na pražském Žižkově přehlédnout.

Související obsah

Za čtyři roky působení Boltu v Česku si prý jiného podobného případu není vědom. Zároveň doufá, že se jednalo také o poslední takový zkrat některého z řidičů. "Pro mě je to neakceptovatelné individuální selhání a právě proto jsme přistoupili k tomu kroku, že jsme s řidičem rozvázali spolupráci," svěřil se TN.cz.

Řidič při rozhovoru se zástupci Boltu prý uznal, že udělal obrovskou chybu a celá záležitost ho mrzí. Je prý ochotný plně nést důsledky svého chování a hodlá plně vyjít vstříc i policistům při vyšetřování. O kontakt s médii ale zájem nemá a společnost Bolt jeho rozhodnutí plně respektuje. Provinilý řidič si chce uchránit své soukromí a to i za cenu, že jeho verzi události nikdo neuslyší.

Související obsah

Zřejmě jediný, kdo veřejně uvedl, že na celé záležitosti spatřuje pozitivum, je jeden z pražských skautských vedoucí. V hrozivém případu vidí šanci pro celou společnost Bolt k odhalení své přívětivé tváře. Vyzývá je k využití incidentu pro vybudování základu přepravních služeb pro nevidomé a podporu organizací se stejným zaměřením.

"Věřím, že seberete odvahu k rozhodným krokům, že nabídnete nevidomým dopravu zdarma, že začnete dlouhodobě podporovat výcvik vodících psů, že si najdete organizaci, která dlouhodobě pomáhá nevidomým rozvíjet jejich talent a budete jí filantropem," vzkazuje Boltu pan Miloš.

Související obsah

"Mise vaší firmy je "Jezděte chytře". Někde v pozadí tohoto sloganu je: ušetřete peníze. Víte, zdá se mi, že jste dostali jedinečnou příležitost ukázat, že ušetřeným penězům dá smysl teprve to, za co je utratíte. A pomoc slabším je jeden z těch nejúctyhodnějších způsobů utrácení. Můžete tuto nešťastnou situaci využít k tomu, že budete vzorem ostatním," vyzývá zneuznanou společnost skautský vedoucí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz