Rovnost pohlaví

Equal Pay Day. Dva dny, které mění týdny, měsíce a roky

Dvoudenní konference Equal Pay Day každý rok připomíná, že rozdíl v platech mužů a žen se v Česku dlouhodobě pohybuje okolo 20 %. To znamená, že české ženy musí pracovat přibližně o 2,5 měsíce déle než muži, aby dosáhly na stejnou roční výplatu. Brány konference se proto otevírají 27. března 2020 v Clarion Congress Hotelu Prague.

Přijďte se seznámit a popovídat si se svou oblíbenou osobností. Pokud se registrujete včas, můžete se nechat mentorovat právě u jejího stolu.

Vstupenky jsou k dispozici ZDE.

Jako mentorka a řečnice se představí Taťána Gregor Brzobohatá, mluvit bude i Ondřej Brzobohatý. Obě role si během dvou dní vyzkouší i světově známá návrhářka značky Pietro Filipi, Monika Drápalová.

Mentorkami budou letos hned čtyři zástupkyně TV NOVA – Lenka Szantó, Radmila Pinkavová Jirkovská, Hana de Goeij a moderátorka Michaela Indráková známá z NOVA2. Na mentorská křesla usedne i Barbara Nesvadbová, zpěvačka Markéta (Mátlová) Fassati nebo moderátorka Iva Lecká.

V roli řečníka se představí generální ředitel TV NOVA, Jan Vlček. TV NOVA dlouhodobě patří mezi nejatraktivnější zaměstnavatele v Česku i proto, že jako zaměstnavatel fandí rovnosti a diverzitě.

Každý rok roste počet známých osobností, kterým rozdíl v odměňování žen a mužů není lhostejný. Proto na konferenci vystupují jako řečníci a řečnice nebo jako mentorky.

Během druhého dne, 28. 3. 2020, vypukne největší oslava vzájemné pomoci mezi ženami: 65 mentorek bude svůj čas a know-how věnovat tisícovce žen. 


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz