Domácí

Žena z Brandýsa skončila v nemocnici poté, co otevřela balíček z ciziny

Žena z Brandýsa skončila v nemocnici poté, co otevřela balíček z ciziny
Zdroj: HZS Ústecký kraj

Obyčejné převzetí balíčku nedopadlo dobře pro mladou ženu z Brandýsa nad Labem. Poté, co přivoněla k obsahu lahvičky z balíčku, který jí dorazil z ciziny, se jí udělalo zle. Ženu záchranáři převezli do nemocnice, v jejím bydlišti pak zasahovali policisté a speciální hasičská jednotka vybavená chemickou laboratoří.

Balíček dorazil do jednoho z domů v brandýské Kralovické ulici. Lahvičku, která se uvnitř nacházela, otevřela podle informací TN.cz v přítomnosti rodičů dcera. Dívka přičichla k obsahu lahvičky a chvíli nato zkolabovala.

Přivolaní záchranáři ji odvezli do Nemocnice Na Bulovce spolu s maminkou. Dívka měla podle informací záchranářů problémy s dýcháním. Podle informací TN.cz druhou ženu převezli na lékařské vyšetření z preventivních důvodů. Poté se záchranáři vrátili ještě pro třetí osobu - dívčina otce.

Související obsah

Specializovaná hasičská jednotka, vybavená přenosnou chemickou laboratoří, dorazila krátce po půl páté. Na místě probíhalo vyšetřování a odborníci zkoumali obsah lahvičky a pracovali na identifikaci látky.

Podle informací TN.cz byla bezpečností opatření zejména preventivního charakteru. Obsahem balíčku mohla být obyčejná pokažená voňavka. Zasahující jednotky byly však pro jistotu oblečené v ochranných chemických oblecích.

Související obsah

"Oznámení jsme obdrželi ve 14:55. Ženě se udělalo zle poté, co přivoněla k obsahu balíčku, zřejmě ze zahraničí. Na místě zasahují specialisté. Zajištěná lahvička poputuje na expertizu a na místě aktuálně probíhá šetření," informovala ve čtvrtek odpoledne policejní mluvčí Vendulka Marečková.

"Ošetřili jsme dvě osoby, které se nadýchaly neznámé látky. K nezbytnému vyšetření byly odvezeny do Nemocnice Na Bulovce," potvrdila mluvčí krajských záchranářů Petra Effenbergerová. Potvrdila, že nikdo ze členů rodiny se nenachází v karanténě. Příčinou zdravotních problémů dívky byl prý skutečně "jen" obsah lahvičky ze zásilky.

Související obsah

Podle mluvčí krajských hasičů Terezy Fliegerové na místě zasahovala jednotka s mobilní laboratoří z nedaleké Kamenice. "Vytyčili jsme nebezpečnou zónu a na místě probíhá šetření," řekla po 16. hodině Fliegerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz