Domácí

Zlodějka ukradla nevidomé ženě mobil. Policie ji dopadla za tři dny

Policisté během pouhých tří dnů dopadli zlodějku, která v pondělí krátce po osmé hodině večer okradla ve vestibulu metra Vltavská nevidomou ženu. Té odcizila speciální mobilní telefon pro nevidomé.

Podezřelá využila zdravotního postižení slepé ženy a nabídla jí doprovod na toaletu. Poté nevidomé ukradla z ledvinky, kterou měla dotyčná upevněnou kolem pasu, speciální telefon pro slepce.


Totožnost podezřelé policisté zjistili okamžitě po vyhodnocení kamerových záznamů a vyhlásili pátrání. Zlodějka totiž byla známá firma, kterou policisté již v minulosti vyšetřovali za majetkovou trestnou činnost.

"Ani mi to nebylo divné. Přišlo mi, že tam ta paní prostě byla. Ujala se mě a nabízela pomoc. Vůbec jsem si nevšimla, že by mi něco sebrala. Chovala se velice mile, možná až moc,“ uvedla pro TV Nova okradená žena.

Související obsah


“Ve čtvrtek ráno ji vypátrali policisté z hlídkové služby prvního policejního obvodu při běžné kontrole v centru Prahy a následně podezřelou převezli na policejní služebnu. Při výslechu žena uvedla, že svého jednání lituje a odcizený speciální telefon pro nevidomé měla v tu chvíli u sebe,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže, za což jí v případě odsouzení hrozí až dva roky ve vězení.


Zároveň pražští policisté pátrají po nevidomém muži, kterého okradla jiná parta zlodějů. Dvojice si v metru Národní v pondělí krátce po jedenácté hodině v noci vyhlédla nevidomého muže a ukradla mu s největší pravděpodobností peněženku.


"Žádáme veřejnost, pokud poškozeného na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, ozvěte se na linku 158,“ nabádá mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté pátrají po okradeném nevidomém muži:

Zdroj: Policie ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz