Domácí

Mobilní operátoři reagují na koronavirus, někteří zákazníci zuří

Mobilní operátoři reagují na koronavirus, někteří zákazníci zuří
Zdroj: Profimedia

I mobilní operátoři reagují na současnou situaci kolem koronaviru a snaží se ji svým zákazníkům alespoň trochu zpříjemnit. Přicházejí proto s nabídkami s různými ústupky a dočasně velmi výhodnými nabídkami. Někteří zákazníci ale zásadně nesouhlasí s postupem a vyhroží odchodem ke konkurenci.

Kvůli mimořádným opatřením kvůli koronaviru nezbylo mnoho možností, jak trávit volný čas. Mobilní operátor O2 proto vsadil na to, že lidé budou převážně trávit čas doma, kde jim společníka bude dělat internet a televize. Přišel proto s nabídkou neomezených dat.

"Pomáháme zákaznkům v nelehké situaci. Aby mohli zůstat v kontaktu se svými nejbližšími, spolužáky i kolegy, dáváme jim od pondělí 16. března neomezená data zdarma až do konce dubna," oznámil operátor. Nabídka podle společnosti platí pro hlasové paušály rezidentních zákazníků s datovým objemem od 200 MB a pro firemní zákazníky bez rámcové smlouvy.

Ne všem se však nápad líbí. Že je nabídka nefér, na to si stěžují například ti, kteří mají kredit. Ještě vehementněji se proti tomu brání zákazníci, kteří už si neomezená data platí. Podle nich je nabídka nespravedlivá, protože ostatní budou mít za méně peněz ty samé služby jako oni.

Související obsah

Požadují tak po O2, aby jim dočasně snížila cenu tarifu, společnost však tento postup odmítá. "Nabídnout neomezená data všem do konce dubna jsme se rozhodli jako pomoc v této výjimečné situaci, aby i zákazníci, kteří je běžně nevyužívají, mohli zůstat v kontaktu se svými blízkými," argumentuje O2.

I Vodafone se snaží zákazníkům vyjít vstříc v těžké situaci. "I my sledujeme vývoj kolem koronaviru v Evropě. Jsme tu od toho, abychom zákazníky spojili, když to nejvíc potřebují," uvedl operátor. "Zákazníci, kteří jsou stále v Itálii, mají od teď neomezené volání a SMS pro spojení s blízkými v Česku a na Slovensku a k tomu i neomezená data," upřesnil nabídku.

Související obsah

Vodafone myslí i na rodiny s dětmi, které teď kvůli koronaviru nemohou chodit do školy. Od čtvrtka 12. března proto spustil automaticky klientům UPC TV zdarma rozšířenou televizní nabídku.

Ani v tomto případě se Vodafone nezavděčil všem. "Proč nedáte něco těm věrným zákazníkům a místo toho odměníte nezodpovědné?" stěžuje si jedna zákaznice. "Ti lidi tam jeli dobovolně, věděli do čeho jdou," přidala se další.

Další z velkých mobilních operátorů T-Mobile na českém trhu zatím žádnou speciální nabídku v souvislosti s koronavirem neoznámil. Nevylučuje však, že se situace ještě může změnit.

Češi se začínají bát, tísňové linky jsou proto přetížené. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz