Domácí

"Máš roušku, zdechni," křičel mladík na ženu a poplival ji! Video má policie

"Máš roušku, zdechni," křičel mladík na ženu a poplival ji! Video má policie
Zdroj: Getty Images

Velmi nepříjemnou situaci zažila žena při tankování na čerpací stanici. Neznámý mladík ji nejdříve slovně napadl a poté poplival. Jedinou jeho motivací bylo zřejmě to, že žena na sobě měla respirátor.

Otřesný incident se stal v úterý 17. března po deváté hodině ráno na stanici OMV v Kroměříži.

Žena přijela k čerpací stanici. Na sobě měla ochranné pomůcky, respirátor a rukavice. Po zaplacení, když se vracela zpět ke svému vozu, projížděla kolem dodávka. Z té se vyklonil mladý muž a začal ženu urážet a nadávat jí proto, že na sobě měla respirátor. Křičel na mě: "Zdechni!," vypověděla napadená.

To ale nebyl konec tohoto nepochopitelného výstupu. Situace měla ještě naprosto absurdní dohru. Mladík totiž ženu nakonec poplival. To vše se stalo v době, kdy musíme dodržovat mimořádná bezpečnostní opatření a snažíme se chránit své zdraví i svého okolí.

Související obsah

  

Žena celou situaci nahlásila Policii ČR. Útok byl vyhodnocen jako výtržnictví. "Byly zahájeny úkony trestního řízení. V současnosti prošetřujeme podrobnosti," sdělila tisková mluvčí Zlínského kraje Simona Kyšnerová.

Ještě tentýž den muže policisté dohledali. Zjišťují také, zda mladík nemá cestovatelskou anamnézu a nemohl ženu pliváním nakazit. Na místě bylo několik svědků a vše bylo zaznamenáno na kamerový záznam. Podle informací redakce TN.cz byl mladík okamžitě propuštěn z práce.

Související obsah

Terčem útoku se navíc stala žena, majitelka firmy, která se v současné době, kdy je nedostatek roušek, respirátorů i desinfekčních gelů, rozhodla pro své zaměstnance i jejich rodiny vše potřebné zajistit. Zároveň také nakoupila respirátory pro onkologické pacienty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz