Nákup

Důchodci si zvykají na nové časy nákupů. Od dneška je to jinak

Od dnešního dne platí další změna v přednostním nákupu pro seniory nad pětašedesát let. Ode dneška mohou nakupovat dopoledne od osmi do deseti hodin.

Přednostní nákup od osmi do deseti hodin dopoledne neplatí pouze pro seniory nad 65 let, týká se to také hendikepovaných lidí nad 50 let. Ti mohou nakupovat v obchodech s potravinami a drogérií.

Omezení se týká pouze obchodů nad 500 metrů čtverečních prodejní plochy. Menší, třeba vesnické obchůdky si podmínky prodeje pro seniory mohou upravit samy podle potřeby a zájmu lidí. Platí ale pro ně jedno pravidlo, že prodejci musejí seniory nad 65 let a handicapované nad 50 let při nákupech upřednostnit.

Související obsah

Vláda pravidla upravila už podruhé. Ještě do včerejška mohli senioři nakupovat od sedmi do devíti hodin ráno, teď tedy vláda časy posunula o hodinu, aby si před tím mohli eventuálně nakoupit i lidé, kteří se vrací z noční směny.

K těmto opatřením vláda přistupuje kvůli tomu, abych chránila před koronavirovou nákazou starší lidi, kteří jsou nejohroženější skupinou. Zatím se nic nemění na tom, že obyvatelé domovů pro seniory mají zákaz opouštět jejich areály a stále také platí doporučení, aby lidé nad 70 let pokud možno vůbec nevycházeli ven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nákup

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz