Zahraničí

Bavorsko je uzavřeno, jen thajský král dostal výjimku. Užívá si alpský luxus

Bavorsko je uzavřeno, jen thajský král dostal výjimku. Užívá si alpský luxus
Zdroj: Profimedia

Zatímco je v německém Bavorsku vyhlášený nouzový stav a platí zákaz vycházení, v jednom z hotelů se ubytoval thajský král i se suitou svých žen a poddaných. Hotel dostal pro svého speciálního návštěvníka povolení od úřadů.

Thajský král Rama X. i přes celosvětovou pandemii koronaviru vyrazil na jarní dovolenou do Bavorska. A podle všeho jel nijak nalehko, doprovázet jej má jeho 20 žen a dalších zaměstnanců. Informace přinesl německý portál focus.de.

 

Související obsah

Asijský vládce pro sebe a pro svou suitu vybral čtyřhvězdičkový Grand Hotel Sonnenbichl. Vedení hotelu ale muselo získat povolení, ve spolkové zemi totiž platí nouzový stav. “Okresní úřad Garmisch-Partenkirchen udělil Grand Hotelu Sonnenbichl výjimku, protože hosté jsou jediná, homogenní skupina lidí. Hotel není přístupný k běžnému ubytování,“ uvedl úřad. Počet lidí v hotelu ale neupřesnil. Podle německé policie se panovník řídí veškerými pravidly spolkové země.


Hotel, kde si Rama X. užívá dovolenou:

Zdroj: Profimedia

Teprve loni korunovaný 67letý Rama X., vlastním jménem Mahá Vatčirálongkón Bodindradebajavarangkun, má pověst požitkáře. Je otcem dvou dcer a pěti snů ze tří neúspěšných manželství, na své opulentní korunovaci byl celý oděný do zlata. Často a rád navštěvuje Německo. Thajská vláda ve středu vyhlásila kvůli koronaviru stav nouze.
 

Podívejte se reportáž televize Nova o korunovaci Ramy X.:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz