Koronavirus

Muž předstíral nákazu koronavirem, aby se vyhnul práci. Hrozí mu vězení

Případ zneužití koronavirové nákazy k osobnímu prospěchu řeší liberecká policie. Stíhají muže, který si měl vymyslet onemocnění Covidem-19, a proto údajně nemohl přijít do práce. Kriminalisté záhy zjistili, že muž nemocný není. Za šíření poplašné zprávy mu v době stavu nouze hrozí přísnější trest.

Podle liberecké policie měl muž prostřednictvím e-mailu informovat svého zaměstnavatele o tom, že je nakažený koronavirem a hospitalizovaný. To kriminalisté ale velmi rychle vyvrátili.

"Do firmy zaslal e-mail s informací, že je nakažený koronavirem. Tato informace se však nezakládala na pravdě," potvrdila policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Kterého podniku se podvodný e-mail týkal, policie neupřesnila.

Kriminalisté teď zjišťují, co muže k odeslání lživé zprávy vedlo. Ať už šlo ale o nemístný žert, nebo o pokus vyhnout se práci, nebude to mít v konečném důsledku na výsledek vyšetřování žádný vliv.

Související obsah

V době stavu nouze jsou zákony mnohem přísnější, tresty i za méně závažné činy se podstatně zvyšují. "Případ šetříme pro podezření ze spáchání zločinu šíření poplašné zprávy. S ohledem na stav nouze v Česku hrozí pachateli až osmileté vězení," doplnila Šrýtrová.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz