Koronavirus

Most uzavřel rekreační areály. Lidé nesmí ani na cyklostezku

Severočeský Most zakázal lidem navštěvovat venkovní sportovní centra. Po vyhlášení karantény a uzavření posiloven se tam začali lidé stahovat a v posledních dnech tam prý byla hlava na hlavě. Městská policie musela návštěvníky z areálů vyhánět.

V Mostě lidé často porušovali karanténu a volné dny trávili především u jezera Matylda, podél kterého vede například dlouhá cyklostezka. Museli tam zajíždět strážníci a cyklisty a bruslaře z dráhy vyhánět.

"Město Most varuje občany, aby nenavštěvovali sportovně-rekreační areály na Matyldě a Benediktu. Chceme zabránit shlukování lidí a možnosti šíření nemoci," uvedla mluvčí mosteckého magistrátu Klára Vydrová.

Areály bude kontrolovat městská policie. "V případě potřeby je připravena zjištěná porušení sankcionovat," doplnila Vydrová.
Porušení karantény během vyhlášeného nouzového stavu je vážný přestupek, za který hrozí velmi vysoké pokuty. Horní hranice je až tři miliony korun.

Související obsah

Během karantény by lidé měli domovy ve volném čase opouštět jen ve výjimečných případech, například při cestě pro potraviny nebo venčení domácího mazlíčka. Od vyhlášení karantény ale policie denně řeší stovky případů porušení tohoto nařízení.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz