Zahraničí

Záblesk naděje z Itálie. Je mu 101 let, Covid-19 přesto dokázal porazit!

Záblesk naděje z Itálie. Je mu 101 let, Covid-19 přesto dokázal porazit!
Zdroj: Profimedia

V Itálii zemřelo na koronavirus už více než osm tisíc lidí, jihoevropská země tak hlásí přibližně třetinu z globální statistiky obětí nebezpečné nemoci. Přesto i z tohoto epicentra Covid-19 přicházejí i pozitivní zprávy.

Příběh s dobrým koncem čerstvě dorazil z letoviska Rimini, které v létě navštěvuje i spousta Čechů. Místní místostarostka Gloria Lisiová totiž oznámila, že z nemocnice lékaři propustili 101letého muže, kterého se podařilo vyléčit a Covid-19 už nemá.

Jak píše CNN, pacient, kterého úřady identifikují pouze jako pana P., skončil v nemocnici po pozitivním testu na koronavirus minulý týden, její brány opustil tento čtvrtek.

Podle Lisiové jeho vskutku neobyčejné zotavení dává naději pro budoucnost. "Pan P. to dokázal. Rodina si ho včera večer odvedla domů. A to ukazuje, že ani ve 101 letech není budoucnost daná," zafilozofovala si v pátek italská politička.

Související obsah

Stařičký pacient se narodil v roce 1919, kdy se svět potýkal s jinou pandemií - španělské chřipky. Ta si podle odhadů tenkrát vyžádala mezi 30 a 50 miliony životů.

Přímo v Rimini úřady hlásí ke čtvrtku 1189 nakažených koronavirem, na světě je už infikovaných přes půl milionu. Nemoci podlehlo přes 25 tisíc pacientů.

Připomeňte si vývoj v Itálii (a Španělsku) v reportáži z tohoto týdne:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz