Domácí

Na Mostecku hořela skládka, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu!

Hasiči Ústeckého kraje vyhlásili v sobotu odpoledne třetí stupeň poplachu kvůli požáru skládky na Mostecku. Hustý černý dým byl vidět na několik kilometrů daleko. Škodlivé látky v ovzduší ale hasiči nenaměřili.

Až 12 hasičských jednotek zasahovalo od sobotního dopoledne na skládce komunálního odpadu Celio u Růžodolu na Mostecku. Z požáru stoupal k obloze hustý černý dým.


“Hoří drcený odpad v přístřšku a hale na ploše zhruba 20krát 20 metrů. Hasiči zřídili čerpací stanoviště, voda je dopravována kyvadlově,“ uvedli hasiči po poledni na svém twitteru. Kolem půl třetí odpoledne se jim podařilo požár lokalizovat.

Související obsah

Krátce po šesté hodině pak hasiči oznámili, že požár uhasili. Firma má po dobu 24 hodin skládku sledovat, zda se znovu nerozhoří. "Měřící vůz v okolních obcích žádné koncentrace škodlivých látek nenaměřil," informovali na twitteru.

Kvůli vysokému počtu jednotek, které s ohněm bojovaly, vyhlásili hasiči třetí stupeň požárního poplachu. Nebyl to v sobotu jejich první výjezd, na Lounsku dopoledne vyteklo 350 litrů hydraulického oleje z jeřábu do nedaleké čističky odpadních vod.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz