Koronavirus

Zakouřit si na ulici? Bez roušky hrozí pokuta až 20 tisic

Řada kuřáků kvůli své vášni porušuje vládní nařízení, které zakazuje sundávání roušek na veřejnosti. Policie přitom může kuřáky za sundání roušky pokutovat. Ve správním řízení jim hrozí pokuta až 20 tisíc. Podle hygieniků si kuřáci za určitých podmínek venku zapálit mohou, musejí při tom ale opustit veřejný prostor a stát v dostatečné vzdálenosti od ostatních.

Vášeň by teď mohla přijít statisíce Čechů hodně draho. Zapálit si cigaretu pro ně bylo ještě před měsícem stejně přirozené, jako si například koupit jízdenku na autobus. Teď si roušku už ale sundat nemohou. Kuřáci ovšem nařízení často porušují.

Související obsah

"Většina lidí si to uvědomuje, omluví se. Potom ten případ řešíme domluvou, pokud je drzý nebo agresivní, tak to předáváme přestupkové komisi," říká Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Podle hygieniků by si kuřáci měli v případě, že se cigarety nedokáží vzdát, zapálit alespoň v soukromí. Nejméně několik metrů od ostatních a ústa nechat odhalená jen na nezbytně nutnou dobu. Policie i strážníci se chtějí zaměřit především na kuřáky na místech, kde se pohybuje hodně lidí. Například na nádražích.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz