Domácí

Kvůli nouzovému stavu vyhrožoval smrtí. Policie ho lapila za pouhý den

Kvůli nouzovému stavu vyhrožoval smrtí. Policie ho lapila za pouhý den
Zdroj: Getty Images

Vyhlášení nouzového stavu, omezení pohybu a další vládní nařízení komplikují život většině z nás. Jenže rozumný člověk se s nimi smíří, maximálně si zanadává mezi svými blízkými. Ne tak třiapadesátiletý muž, na kterého si nyní posvítili kriminalisté.

Muže vládní opatření rozlítila natolik, že se rozhodl poslat ostrý email jednomu z členů Ústředního krizového štábu. V domnění, že píše anonymně a nemůže být vypátrán, nešetřil vulgaritami, a dokonce měl členovi ÚKŠ a jeho rodině vyhrožovat usmrcením.

Jen během března měl takových útočných zpráv poslat více než třicet. „Přestože podezřelý muž používal americký freemailový účet, byl kriminalisty Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) rychle vypátrán. Z toho vyplývá, že představy o absolutní anonymitě internetu jsou liché. Jak už Policie ČR mnohokrát upozornila, ani na internetu se nelze zcela schovat,“ popsal Jaroslav Ibehej z NCOZ SKPV.

Ústřední krizový štáb má nyní plné ruce práce, dotyčnému členovi tak s agresivním pisálkem rychle došla trpělivost a předal případ policii. „Kriminalisté NCOZ zadrželi podezřelou osobu za cca 23 hodin od výslechu poškozeného,“ dodal mluvčí.

Související obsah

V úterý 31. března 2020 třiapadesátiletého muže, který měl členovi ÚKŠ vyhrožovat usmrcením, kriminalisté zadrželi. Následně si vyslechl podezření z trestného činu „vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci“. Po provedení příslušných úkonů byl podezřelý propuštěn.

Přestože trestný čin „vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci“ nepatří mezi trestné činy, jejichž okolnosti za vyhlášeného nouzového stavu podmiňují použití vyšší trestní sazby, jeho spáchání je za nouzového stavu jednoznačně přitěžující okolností.

Omezující opatření, která v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem nyní platí, by se přitom mohla prodloužit až do 11. května. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz