Domácí

Lidé na skútrech zničili nejcennější místa Krkonoš, hrozí jim pokuta

Strážci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) spolu s policisty zadrželi ve středu skupinku lidí, kteří se na skútrech proháněli po parku. Vandalové poškodili nejcennější lokality. Nyní jim hrozí vysoká pokuta.

Na správu KRNAPu se ve středu okolo jedenácté hodiny dopoledne obrátili místní i boudaři s tím, že v Krkonoších jezdí lidé na skútrech.

"Projeli prakticky celé Krkonoše a rozjezdili ty nejcennější lokality národního parku. Jezdili mimo cesty a ohrozili také i hnízdiště sokola stěhovavého a zimoviště tetřívka obecného,“ řekl TN.cz ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Jednalo se o skupinku z Ostravy, která zaparkovala na Horních Mísečkách. Na sportovním skútru a třech motorkách, které byly uzpůsobené pro jízdu ve sněhu, projeli od Horních Míseček po hřebenech přes první zónu až do Obřího dolu.

Související obsah

Přibližně kolem sedmé hodiny večer strážci i policisté skupinu dopadli na parkovišti u auta. Jednoho z výtržníků chytili už dříve u Luční boudy, protože měl poruchu.

"Správa KRNAP se všemi přestupci zahájila správní řízení. Zároveň předáváme podnět Policii ČR pro podezření z porušení podmínek nouzového stavu a zákazu překračovat státní hranici,“ dodal mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Každý ze skupiny nyní může dostat pokutu až 100 tisíc korun od vedení národního parku, uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrytrová.

Případ zneužití koronavirové nákazy řeší liberecká policie. Více v následující reportáži: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz