Koronavirus

"Láme nám to srdce!" Nejmladší obětí koronaviru je šestitýdenní miminko

"Láme nám to srdce!" Nejmladší obětí koronaviru je šestitýdenní miminko
Zdroj: Profimedia

Obrovská tragédie se stala ve státě Connecticut ve Spojených státech. Ve středu 1. dubna v tamní nemocnici zemřela šestitýdenní holčička. Ta byla pozitivně testována na koronavirus. Stala se tak dosud nejmladší obětí nemoci Covid-19.

Naprosto nečekaná zpráva přišla ze Spojených států. V jedné z tamních nemocnic podlehla nemoci Covid-19 šestitýdenní holčička.

"S hlubokým zármutkem musím sdělit smrt dosud nejmladšího pacienta nakaženého koronavirem. Jde o šestitýdenní miminko z Hartfordu," napsal na Twitteru guvernér Ned Lamont.

Související obsah

Miminko bylo v bezvědomí převezeno narychlo do nemocnice. Lékaři se ho snažili oživit, ale bez úspěchu. Holčička měla dýchací potíže a potvrzenou nákazu koronavirem. Doposud není známo, zda měla i další zdravotní komplikace. Stala se tak nejmladší obětí nemoci Covid-19 nejen ve Spojených státech, ale také na světě. O podrobnostech informoval Daily Mail.

Tato tragédie zasáhla celé město. Lidé nyní vyjadřují rodině soucit a podporu. "Upřímnou soustrast. Láme nám to srdce!" můžeme se dočíst na sociálních sítích. "Byla to holčička z našeho města. Truchlíme s rodinou. Její smrt dokazuje, nakolik je virus nepředvídatelný a že zabíjí bez ohledu na věk. Koronavirus napadá i ty nejkřehčí jedince," doplnil guvernér.

Související obsah

Ve Spojených státech v současnosti evidují přes 215 tisíc nakažených a více než 5 tisíc mrtvých. Jedná se tak o zemi s nejvyšším počtem potvrzených případů. "Smrt novorozence jen podtrhuje, jak podstatné je dodržovat nařízení, jako je omezení pohybu a shromažďování. Závisí na tom naše životy i životy ostatních. Zůstaňte doma!" vyzval obyvatele guvernér.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz