Zahraničí

České roušky inspirují svět! V těchto zemích už je nosí také! PŘEHLED

České roušky inspirují svět! V těchto zemích už je nosí také! PŘEHLED
Zdroj: Getty Images

Názory, zda nosit nebo nenosit roušky kvůli stále se šířícímu koronaviru, se v mnoha případech rozchází. V některých zemích si lidé nemusí zakrývat nos ani ústa, jiné státy zase zavedly povinné nošení roušek na veřejnosti.

Mezi prvními zeměmi, které zavedly povinné nošení roušek či respirátorů, byla Česká republika. V zemi toto opatření nabylo platnosti od 19. března. Opatření zavedlo přibližně o týden později také Slovensko.

Povinnost nosit roušky na veřejných místech musí dodržovat lidé také v Izraeli nebo Turecku. Od pondělí bude toto nařízení platit také na Ukrajině.

V Číně zavedly povinné nošení roušek některé provincie a některá města. V zemi však platí celoplošné pokyny, které jsou odstupňované podle míry rizika. Kvalitní roušky musí nosit pracovníci v uzavřených prostorách.

Související obsah

Povinné zakrývání úst a nosu zavádí od příštího týdne také město Jena v Německu. Lidé budou muset nosit roušky například v obchodech, na úřadech nebo v městské hromadné dopravě. V zemi však není povinné nosit ochranu úst.

K opatření přistoupil také guvernér Lombardie Attilio Fontana. Od neděle proto lidé nesmí vycházet ven bez zakrytého nosu a úst. Jedná se o první region v Itálii, který zavedl toto opatření, uvádí italská agentura ANSA.

Některé země jako například Rakousko nebo Slovinsko přikazují nosit roušky pouze ve vybraných případech. V Rakousku bude od pondělí možné nakupovat v supermarketech pouze se zakrytým obličejem. Lidé ve Slovinsku zase musí roušky nosit povinně v každém uzavřeném prostoru.

Hongkong nebo Singapur zase požadují, aby roušky nosili všichni ti, u kterých se projeví infekce dýchacích cest.

Řada kuřáků porušuje nařízení vlády. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz