Zahraničí

Nakažená Pink, Sean Penn platí testy. Koronaviru se nevyhnuly ani celebrity

Na světě je nyní víc než 1 a půl milionu lidí, u nichž se nákaza koronavirem potvrdila. Nejhůř jsou na tom Spojené státy, které zaznamenaly dosud největší počet obětí. Následkům onemocnění v zemi během posledních 24 hodin podlehlo 1973 lidí. Do boje proti koronaviru se zapojila i řada slavných.

Pečovatelský dům v kalifornském Riverside. Sanitky přemisťují desítky nájemníků do okolních domovů pro seniory. Kvůli epidemii koronaviru v zařízení nezbyl prakticky žádný personál - vedle 84 pacientů se nakazilo i 34 zaměstnanců.

Kalifornie patří ke státům s největším počtem nakažených. Ruku k dílu v boji proti epidemii se proto rozhodli přiložit i někteří slavní, včetně držitele filmového Oscara, Seana Penna. Jeho nezisková organizace v Los Angeles zřizuje stanoviště, na nichž je možné podstoupit testy na koronavirus.

„Mám mnoho přátel, kteří si tím prošli. Jeden z nich zemřel, u několika dalších měla nákaza koronavirem velmi vážný průběh, ale přežili,“ vysvětluje americký herec Sean Penn, jak pandemie zasáhla jeho osobně.

Pozitivní test na koronavirus měla i zpěvačka Pink a její tříletý syn Jameson. Z nemoci se dostala. To, čím si prošla, popisuje jako nejděsivější okamžik ve svém životě.

„Probudila jsem se uprostřed noci a nemohla dýchat. Poprvé za 30 let jsem musela použít inhalační rozprašovač. V tu chvíli jsem se opravdu začala bát,“ popsala své dojmy zpěvačka Pink.

Související obsah

Počet nakažených ve světě po dnešku přesáhl hranici jednoho a půl milionu. Velká Británie, kde kvůli těžšímu průběhu onemocnění skončil na jednotce intenzivní péče premiér Boris Johnson, hlásí už přes 7000 mrtvých.

S dětmi britských zdravotníků, kteří dennodenně nasazují v boji proti epidemii své životy, se pomocí videochatu spojil princ William a jeho manželka Kate. Oba ocenili práci jejich rodičů.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz