Zahraničí

Dobré zprávy ze Španělska a Itálie, v Americe se situace zhoršuje

Počet nakažených koronavirem po celém světě se blíží 1,8 milionu. Nákaze podlehlo téměř 108 tisíc lidí. Nejhůř jsou na tom stále Spojené státy, kde je už přes půl milionu nemocných. A během jediného dne tam zemřelo tolik lidí, jako v žádné jiné zemi. Dobré zprávy ale přicházejí ze Španělska a Itálie. Tam se prý situace začíná zlepšovat.

Částečný zákaz vycházení, rozestupy, ani další preventivní opatření zdá se příliš nepomáhají. Jen během posledních 24 hodin zemřelo v USA přes 2100 lidí, což je dosud nejvyšší počet obětí za jediný den na světě.

Úřady v Los Angeles se snaží šíření nákazy zastavit nařízením nosit roušky na veřejných místech, jako jsou restaurace, obchody nebo pracoviště. "Je to jiné. Moc z toho, že musíme nosit roušky, nadšený nejsem, ale pokud to pomůže tomu, abychom na ostatní virus nepřenesli, tak je to dobrá věc," svěřil se Mike Piscioneri, jeden z obyvatel Los Angeles.

Související obsah

S koronavirem dál bojuje i Evropa. Zatímco jindy by velikonoční svátky vylákaly ven turisty a do kostelů křesťany, teď je všude pusto. Bohoslužby probíhají po celém světe online a na dodržování pravidel dohlížejí policisté.

Objevují se ale i pozitivní zprávy. Ve Španělsku, v zemi s druhým největším počtem nakažených na světě, se už vyléčilo na 60 000 pacientů. Situace se zlepšuje i v Itálii, přesto tamní vláda prodloužila platnost preventivních opatření. "Prodloužíme restriktivní opatření do 3. května. Je to těžké, ale nezbytné rozhodnutí. Beru za to plnou politickou zodpovědnost," prohlásil italský premiér Giuseppe Conte.

Související obsah

I přes částečný zákaz vycházení a shromažďování jde ale život v Itálii dál. Díky výjimce úřadů si v roušce, i když bez tradiční hostiny a svatebčanů, řekl své ano pár žijící v Římě. "Jsem z toho trošku skleslá, zároveň jsem ale šťastná, protože na tuhle chvíli jsem čekala dlouho," přiznala nevěsta Tatiana Datolla.

Štěstí naopak neměl pár z Jihoafrické republiky. Z nelegálně konané svatby odvezli ženicha s nevěstou policisté přímo do vazby.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz