Zahraničí

Lékaři popsali další příznaky koronaviru, patří mezi ně mravenčení

Lékaři popsali další příznaky koronaviru, patří mezi ně mravenčení
Zdroj: Getty Images

Horečka, zhoršené dýchání a suchý dráždivý kašel představují hlavní příznaky nákazy novým typem koronaviru. Stále více infikovaných pacientů však poukázalo na další tři symptomy, které virus často doprovází.

Jedním ze tří příznaků je mravenčení, které prochází celým tělem. Lékaři uvádí, že se nejedná o běžný symptom. Podle doktora Daniela Griffina může být tento pocit součástí autoimunitní reakce (imunitní systém ničí buňky vlastního těla) nervového systému pacienta, uvádí New York Post.

Tento pocit může být výsledkem protilátek, které narušují fungování nervů. Neurologové si však stále nejsou jistí, zda se jedná o reakci těla na Covid-19 nebo ho způsobuje samotný virus.

Dalším mírným příznakem je častější potřeba pacientů chodit na záchod. "Nová studie, která analyzovala data 204 infikovaných z čínské provincie Chu-pej, potvrdila, že téměř 50 % nakažených novým typem koronaviru trpělo průjmem, zvracením nebo bolestí břicha.

Související obsah

"Problémy s trávením jsou častými signály onemocnění nejen u koronaviru,“ citoval britský Mirror doktorku Dianu Gallovou.


Třetím příznakem u mužů je bolest varlat. Tento symptom se projevil u dvaačtyřicetiletého muže, který neměl žádné respirační potíže. Do nemocnice přišel s bodavou bolestí varlat, následně u něj lékaři diagnostikovali koronavirus.


I když zůstává nejasné, zda bolest varlat je u pacienta spojená s Covid-19, je známo, že jiné viry mohou varlata poškodit.


"Pouze čas ukáže, zda Covid-19 ovlivňuje také varlata, není to však příznak, na který by si pacienti často stěžovali,“ uvedl urolog Richard Viney.

Připomeňte si, co dělat v případě, že máte koronavirus:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz