Pomoc

Optička ukázala triky, jak zabránit mlžení brýlí s rouškou! VIDEONÁVOD

Nošení roušek přináší mnoha lidem s brýlemi nepříjemnosti v podobě mlžení skel. Jakmile si totiž roušku a brýle člověk nasadí, skla se okamžitě začnou mlžit. Jak tomu zabránit proto poradila ředitelka Mezinárodního sdružení optiků a optometristů Ivana Urválková.

Jak v roušce člověk dýchá, horní částí se dostává teplý vydechovaný vzduch pod brýle, a tím se nám zamlžují. Problém, který teď denodenně řeší desetitisíce lidí. Proto je důležité, jak si ochranou pomůcku nasadíme a jak ji na obličeji upravíme. Obyčejnou podomácku vyrobenou roušku radí odborníci vázat co nejvýše k očím.

Existují ale i roušky s drátkem v prostoru nosu, který horní část utěsní. "Plíšek je různě tvarovatelný. Když si ho dáme na kořen nosu a přimáčkneme, teplý vzduch odchází spodní částí roušky,“ vysvětluje optička Ivana Urválková. Ti šikovnější si drátek mohou sami všít do vlastní roušky.

Související obsah

Existuje ale snadnější a levnější varianta. Mýt denně brýle v roztoku vlažné vody a mycího prostředku na nádobí. Poté nechat skla oschnout a hlavně neleštit. Odborníci nedoporučují ani používat na brýle desinfekci, mohla by poničit nejen skla, ale i plastové obruby. Jako nejsnadnější řešení ale Ivana Urválková radí vyměnit brýle za jednorázové kontaktní čočky, alespoň po nutnou dobu.

Související obsah

Jaké další alternativy radí odborníci proti zamlžení brýlí? A kolikrát za den bychom je měli čistit? Nejen to zjistíte v rozhovoru s ředitelkou Mezinárodního sdružení optiků a optometristů Ivanou Urválkovou.

Pro další rady od odborníků, lékařů a specialistů z oboru očního lékařství se podívejte zde. Rádi vám odpoví na vaše dotazy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz