Rouška

Jak se zbavit bolesti uší od roušek? Sponu doma vyrobíte i z PET lahve

Kvůli nedostatku ochranných pomůcek se celonárodním hitem stala jejich domácí výroba. Rouška však není příliš pohodlná, do teď byla důležitá hlavně její funkčnost. Nejen zdravotníky, ale i běžnou populaci trápí bolest z jejího celodenního nošení. S vychytávkou teď přišel Lukáš Matěja, který jinak pracuje jako designér ve Škoda Auto. Návod k výrobě spony najdete ve videu.

V době epidemie trpíme celodenním nošením roušek. Často se nám na obličeji hýbou a gumičky nám ohýbají a tlačí uši. S praktickým doplňkem teď přišel designér Lukáš Matěja. Na svojí 3D tiskárně vytvořil sponu, která všem usnadní nošení.

K výrobě stačí pouze kliknout a prohlížeč vás dostane do speciální aplikace, kde si podle pokynů z reportáže pod titulkem článku vytvoříte sponu přesně pro vás. Lukáš Matěja zároveň vyzývá další dobrovolníky nebo firmy, které vlastní 3D tiskárnu, aby neváhali a zapojili se do pomoci ostatním. I když je pomůcka původně navržená pro 3D tiskárny, desigér myslel i na ty, kteří takovou možnost doma nemají.

Související obsah

"V současné verzi si lidé mohou stáhnout i připravený model, který si vytisknou na papír a přenesením na PETlahev nebo jiný tenký kousek plastu si doma vyrobí sponu i bez 3D tiskárny,“ vysvětluje Lukáš Matěja.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz