Domácí

Operátoři rýžují, zuří matka školačky. Nabízíme výhody a bonusy, vzkázali

Operátoři rýžují, zuří matka školačky. Nabízíme výhody a bonusy, vzkázali
Zdroj: Getty Images

Redakci TN.cz se ozvala maminka jedenáctileté školačky, která tvrdí, že mobilní operátoři vydělávají na současné situaci, kdy si lidé více volají a školáci se vyučují po internetu. Operátoři ovšem oponují, že naopak zavedli spoustu mimořádných bonusů.

"Lidé se nemohou navštěvovat, volají si a píší, školní vyučovaní probíhá celý týden online, což je mnohonásobně víc minut a dat. Mám doma 11letou dceru, pokoušeli jsme se spojit s naším operátorem, jestli nenabízí v dané situaci studijní data levněji či data navíc. Bohužel mi bylo řečeno, ať si zakoupím nový dražší modem a i dražší balíček nebo ať si za příplatky navyšuji data," zlobí se Veronika Trachtová.

Největší operátoři ovšem tvrdí, že svým zákazníkům naopak nabízejí v současné době spoustu bonusů, například neomezená data zdarma nebo kredit navíc při dobití.

"O2 myslí na miliony lidí, které ovlivňuje aktuální nelehká situace, a proto se rozhodlo pomoct jim prostřednictvím svých služeb. Od 16. března nabízíme neomezená mobilní data zdarma do konce dubna, nejlepší obsah z O2 TV na měsíc za jedinou korunu, bonus 100 korun k dobití kreditu a zvýhodněný notebook s internetem pro práci i učení z domova," shrnuje mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

Neomezená data si zákazníci mohou aktivovat buď na prodejnách nebo online v samoobsluze Moje O2. Zvýhodněný televizní balíček najdou klienti O2 na této adrese

"Všichni zákazníci s tarifem – domácnosti i firmy a státní instituce – mohou do 30. dubna využívat neomezená mobilní data zcela zdarma. Přenosová rychlost není nijak omezena. Nabídku je možné si jednoduše aktivovat v aplikaci Můj T-Mobile," říká mluvčí T-Mobilu Jiří Janeček.

Zkrátka ale nepřijdou ani ti, kteří volají na kredit. I oni mají do konce dubna bonus navíc. "Jde o padesátiprocentní bonus na bezhotovostní dobití prostřednictvím aplikace Můj T-Mobile a na webu www.t-mobile.cz. Bonusový kredit má platnost 30 dní a počet dobití není nijak omezen," uvedl Janeček.

Zároveň již od začátku března T-Mobile nabízí slevu až 40 procent na pevný internet přes DSL na prvních šest měsíců.

Pozadu nezůstává ani Vodafone. I tento operátor při využití aplikace Můj Vodafone nabízí při dobíjení kreditu 50 procent navíc. Takto získaný kredit vydrží rovněž 30 dní.

Související obsah

"Pro starší zákazníky s tarifem 60+ přinesl Vodafone 1000 minut volání do všech sítí zdarma. Vhod přijde i navýšení rychlosti pevného internetu v kabelové síti UPC. Zákazníci s rychlostí připojení 50 Mb/s mohou nově zdarma využít 150 Mb/s. A ti s původní rychlostí 150 Mb/s mohou nově počítat s dvojnásobkem: 300 Mb/s," vypočítává mluvčí Vodafonu Ondřej Luštinec.

Operátor pamatuje i na žáky a studenty, kteří aktuálně nemohou chodit do škol a učí se na dálku. "Pro ně je zdarma připravena služba Vodafone Chat Pass. Díky ní se studentům s tarifem #jetovtobě nepočítají využitá mobilní data v nejoblíbenějších chatovacích aplikacích – ať už jde například o Facebook Messenger, WhatsApp nebo Viber," vysvětluje Luštinec.

Školáci se mají postupně vracet do škol. Pusťte si reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz