Domácí

Padla pátá nejvyšší výhra ve Sportce. Sázející vyhrál přes 192 milionů

Padla pátá nejvyšší výhra ve Sportce. Sázející vyhrál přes 192 milionů
Zdroj: Sazka

Ve středečním losování Sportky padla pátá nejvyšší výhra v její historii. Za svůj vsazený plný tiket včetně doplňkové hry Šance vyhrál sázející z Prahy přes 192 milionů korun. Dosud nejvyšší výhra ve Sportce byla v roce 2013 ve výši 400 milionů.

"Sázející z hlavního města Prahy vsadil plný tiket, na kterém nakombinoval sloupečky s vlastními čísly i náhodným tipem. Výhru získal v posledním sloupci náhodnými čísly,“ informoval ředitel komunikace Sazky Václav Friedmann.

Výherní čísla byla 10, 16, 28, 31, 33 a 49. Pro výhru superjackpotu musel výherce vsadit všech deset sloupců tiketu i doplňkovou hru Šance.

Šťastlivec teď musí státu odvést z výherní částky také 15% daň ve výši 28,8 milionů korun.

Související obsah

Středeční výhra je podle společnosti Sazka pátou nejvyšší v historii Sportky a sedmá v pořadí z pohledu všech vyplacených výher v České republice.

"Hry Sazky v letošním roce vytvořily už 37 milionářů, kteří si mezi sebou rozdělili přes 471 milionů korun. Na dani z výhry odvedli státu částku 71 milionů,“ informoval Friedmann.

Účtenkovka končí. Desítky milionů korun na její provoz teď stát přesměruje na boj s koronavirem. Více v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz