Zahraničí

Země uvolňují opatření: Polsko otevře hotely, Rakousko školy a restaurace

V Německu druhý den po sobě roste počet případů nákazy koronavirem. Za posledních 24 hodin testy prokázaly téměř 2300 nově infikovaných. Zvýšil se také počet obětí. Těch je v zemi přes 5000, přesto tam připravují uvolňování opatření. Podobně je na tom i Španělsko, kde vláda od příštího týdne povolí procházky dětem v doprovodu rodičů. Rakousko v květnu otevře školy i restaurace, Polsko zase hotely.

Německo postupně uvolňuje opatření. Vývoj nemoci Covid-19 má v zemi podle expertů příznivou tendenci, i když za poslední dny tam počet nakažených výrazně stoupl.

Spolkové země volí různou míru uvolnění. Provoz už mohly zahájit například menší obchody, knihkupectví či autosalony. Policie přesto nepolevuje v kontrolách lidí, kteří se shlukují v ulicích měst nebo v parcích. Zejména mladí lidé nedodržují nařízená opatření – je nutné dodržovat bezpečné vzdálenosti.

Související obsah

Dosavadní přísná opatření rozvolňuje i Rakousko, které od 1. května otevře všechny obchody i nákupní centra. Od poloviny května se pak také otevřou školy i restaurace. V Rakousku se z celkových zhruba 15 tisíc infikovaných už téměř 11 tisíc lidí uzdravilo.

"O víkendu počet infikovaných poprvé klesl pod 100. Vývoj situace u nás je jeden z nejlepších na světě. To znamená, že můžeme postupně znovu otevírat naši zemi," informují tamní úřady.

Související obsah

Přísná karanténa zřejmě od příštího týdne po více než 40 dnech skončí ve Španělsku, kde vláda povolí procházky dětem mladších 14 let v doprovodu rodičů. Dosud platilo, že lidé mohou vycházet jen do práce, na nákup, nebo k lékaři.

Postupné uvolňování chystá také Polsko, které už zpřístupnilo parky, městské promenády nebo pláže. V květnu chce otevřít dokonce i hotely.

MN, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz