Koronavirus

Zákaz vycházení, ven jen s mazlíčkem! Španělé tak venčí rybičky i slepici! VIDEO

Zákaz vycházení, ven jen s mazlíčkem! Španělé tak venčí rybičky i slepici! VIDEO
Zdroj: Twitter

Nařízení chodit ven jen v nejnutnějších případech kvůli pandemii Covid-19 nedopadlo jen na Čechy, pořádně brnká na nervy i Španělům. Jihoevropané tak hledají způsoby, jak příkaz obejít, aby si mohli protáhnout nohy. A kreativita jim rozhodně nechybí.

Z nařízení nevycházet totiž existují výjimky - úřady povolily venčit mazlíčky. A protože z domácího "kriminálu" se chce aspoň na chvíli dostat skoro každý, objevili se koumáci, kteří na mazlíčky povýšili dost netradiční zvířata.

Jak upozorňuje CNN, nejčerstvějším úlovkem je muž, který v pátek ve městě Logroño na severu země vzal na procházku rybičku v akváriu. Policejní hlídku, která ho zastavila, ale neobalamutil a stejně dostal pokutu za porušení vládních nařízení.

Španěl "venčil" rybičku, dostal pokutu:

Majitel rybičky každopádně není první (a pravděpodobně ani poslední), kdo se rozhodl oejít nařízení nevycházet a udělal si procházku se zvířetem, které opravdu venčit nepotřebuje.

Přesně před měsícem totiž příslušníci veřejné stráže (Guardia Civil) v Lanzarote pro změnu nachytali chytráka, který se vydal na špacír se slepicí. Dokonce jí i nasadil vodítko, aby mu pták nepláchl.

Rybička a slepice jsou alespoň živá zvířata. 16. března ale policisté natrefili na chlapíka, který venčil psa na vodítku. Akorát ten pes byla hračka.

Související obsah

Ten samý den se stalo hitem internetu video z jihu Španělska, jehož hlavním hrdinou je vtipálek, který udělal zvíře ze sebe a hned vyrazil do ulic.

To, že tyranosauři vyhynuli už před desítkami milionů let, mu vůbec nevadilo. Ale alespoň měl zakrytý nos a ústa. Španělská vláda zatím nouzový stav v zemi protáhla do 9. května.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz