Domácí

Vláda obnovila poplatky za parkování. Je to chaos, hodnotí města

Vláda od úterý zrušila krizové opatření, kterým zakázala obcím po dobu trvání nouzového stavu vybírat poplatky za parkování. V mnoha městech tak začínají od úterý platit zóny placeného stání. Například Praha se rozhodla posunout zavedení zón na 11. května.

Na jednání vlády ministři rozhodli o tom, že od úterý přestane platit krizové opatření, které upravovalo vybírání poplatků za parkování. Pro mnohé úřady je ale náhlé zrušení opatření šok.

"Tak díky "akční" vládě od dnešní půlnoci znovu platí ve městech parkovací řády, tj. placené parkování a modré zóny. Na znovunastartování systému máme tedy celé dvě hodiny a jistě všichni řidiči napjatě sledují tyjátr vládních tiskovek, aby si to zjistili. To je prostě blázinec," zhodnotil primátor města Plzně Martin Baxa.

Pražský primátor Zdeněk Hřib se vypořádal se situací po svém: "Vláda v tom zas dělá jen chaos. Oznámit nám obnovení modrých zón tři hodiny před jejich znovuobnovením nedává smysl. Proto vydám neprodleně nařízení o obnově platnosti modrých zón až 11. května. Tento termín jsme chtěli po vládě a je domluvený i s jednotlivými městskými částmi."

Související obsah

O zrušení zón placeného stání rozhodli ministři 16. března, omezení vybírání poplatků za parkování mělo trvat až do konce nouzového stavu. Ten aktuálně platí do 30. dubna, o jeho prodloužení do 25. května bude jednat Poslanecká sněmovna v úterý. Pro mnohé je tak zrušení bezpečnostních opatření pořádným překvapením.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz