Domácí

Fotbal venku ano, florbal v hale ne. Právník řekl, jak mohou lidé sportovat

Od 20. dubna začalo postupné uvolňování opatření nařízených vládou. Po čtvrtečním jednání se vláda dohodla, že v pondělí mohou otevřít některá vnitřní sportoviště, ovšem bez možnosti využití šaten a sprch. Výklad vlády o vnitřních ale i venkovních sportovištích rekreační sportovce mate. Jaké sporty a sportoviště tedy můžeme využívat, vysvětlil advokát z oblasti sportovního práva Daniel Viduna.

Díky uvolňování vládních opatření mohou amatérští sportovci využívat jak vnitřní, tak venkovní sportoviště. Venku může veřejnost sportovat už od 7. dubna. Opatření tam jsou sice mírnější než uvnitř, ale stále se musí dodržovat.

"Na venkovních sportovištích mohou lidé sportovat až v desetičlenných skupinách. Od další desetičlenné skupiny ale musí stát minimálně dva metry, nejlépe být rozděleni nějakou pevnou překážkou. Na těchto venkovních sportovištích nemusí mít lidé ochranu dýchacích cest. Když sportujeme mimo tato vyhrazená místa, kde je vyšší koncentrace osob, roušku si nasadíme. Když ale běháme nebo jedeme na kole, kde lidé nejsou, můžeme roušku sundat,“ radí advokát Daniel Viduna.

Související obsah

Na rozdíl od venkovních sportovišť je třeba uvnitř sportovat vždy s nasazenou rouškou. Jedná se např. o posilovny,  prostory pro badminton, squash, nebo stolní tenis. "U vnitřních sportovišť jsou podmínky ještě přísnější. Nesmíme používat zázemí jako šatny a sprchy. Musíme si chránit ústa a nos. Ve fitness centrech musíme dodržovat rozestupy a čistit stroje po každém použití. Sporty by měly být nekontaktní. Kontaktní sport může být pouze při hře jeden na jednoho,“ říká advokát.


V tomto zvláštním režimu mohou od pondělí trénovat i děti a mládež. Stanoviska vlády se ale mohou v průběhu času vyvíjet a měnit, proto advokát radí sledovat výstupy orgánů státní zprávy popř. své dotazy konzultovat s Krajskou hygienickou stanicí nebo s Národní sportovní agenturou.

Související obsah

Jaké konkrétní sporty vláda povolila a jaká pravidla platí při skupinových sportech jako je jóga nebo aerobik? Nejen tuto otázku vám zodpoví advokát z oblasti sportovního práva Daniel Viduna pod titulkem článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz