Koronavirus

Poděkování lidem v první linii. Podívejte se na světelnou show

Statisícům zdravotníků z celého světa se řada institucí ve spolupráci s umělci rozhodla poděkovat originálním způsobem. Na jejich počest nechali rozehrát barvami nejslavnější památky světa. Ve Spojených arabských emirátech ale přišli s naprosto odlišným nápadem.

Na nejvyšším mrakodrapu světa, slavné Burdž Chalífě, se v jediném okamžiku rozsvěcuje 393 000 barevných světýlek. Vytváří kouzelnou podívanou, která přináší alespoň trochu světla těm, které epidemie koronaviru uvrhla do temnoty.

Světelná show je součástí projektu, který má zprostředkovat milion dvě stě tisíc jídel pro ty nejpotřebnější. Jedno světýlko představuje jeden plný žaludek. Koupit si ho, a tím zajistit potřebné finance na nákup jídla, může každý. Stačí z kasičky vytáhnout v přepočtu necelých 70 korun.

Rozsvítily se i další ikonické památky. Červená a bílá v New Yorku na podporu těch, kteří proti koronaviru bojují v první linii, rozzářila slavnou Empire State Building, modrá pak Světové obchodní centrum. Zdravotníkům v hlavním městě Washingtonu zase poetickým způsobem poděkovala do blankytné modři zbarvená katedrála.

Související obsah

Svým hrdinům vzdali čest i Francouzi, kteří rozsvítili nejznámější pařížskou dominantu - Eiffelovu věž. V Rotterdamu zase na znamení díků rozzářilo oblohu obří srdce.
 

vrl, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz