Koronavirus

Koronavirus ve Škodovce! Nakazili se dva lidé, firma zpřísnila pravidla

V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto se dva zaměstnanci nakazili nemocí Covid-19. Podle informací TV Nova přišli do úzkého kontaktu pouze s několika zaměstnanci. Firma se snaží ještě více zpřísnit opatření.

"Jednalo se o dva zaměstnance, nepracovali na stejném místě. Jeden pracoval v hale F17 a druhý v hale F2. My jsme okamžitě informovali ostatní zaměstnance, kteří s těmito dvěma přišli do styku," informoval vedoucí komunikace Škoda Auto Tomáš Kotera.

Zaměstnanci se nyní musí řídit doporučeními krajské hygienické stanice. Podnik obě nechal odbornou firmou vyklidit a provést hloubkovou dezinfekci všech míst, kam oba nakažení pracovníci chodili. Dezinfikovaly se i společné prostory, jako je zavodní jídelna nebo sociální zařízení.

Související obsah

"Výroba byla obnovena ihned po dezinfekčním zásahu za dodržování přísných hygienických pravidel," ujistil Kotera.
Škoda Auto vyrobila od znovuobnovení provozu po 39denní odstávce přibližně 10 tisíc automobilů. Předtím celý areál prošel důkladnou dezinfekcí. Zaměstnanci dostali instruktážní video, jak se v areálu za nových podmínek chovat.

Automobilový průmysl tvoří 10 procent výkonu české ekonomiky a zaměstnává zhruba 150 tisíc lidí. Dalších 400 tisíc pracuje v přidružených výrobách.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz