Domácí

Obchodní řetězec vyplatil zaměstnancům bonus, musí ale rušit akce

Obchodní řetězec vyplatil zaměstnancům bonus, musí ale rušit akce
Zdroj: Profimedia

Lidé v první linii při boji s koronavirem riskovali vlastní zdraví, mnoho lidí zapomíná, že mezi ně patří i zaměstnanci obchodních řetězců, díky kterým si mohli ostatní nakoupit. Společnosti proto přišly s bonusem, kterým ocenily své zaměstnance. Další výdaje se pak objevily v podobě bezpečnostních opatření, které musely prodejny přijmout. Výjimkou není ani společnost Tesco, která i přes neočekávané výdaje žádné benefity pro zaměstnance neruší. Kvůli vládní nařízením ale musí postupně rušit společenské akce.

Tisíce lidí nastupovaly i přes mimořádné okolnosti neúnavně do práce, aby si ostatní mohli nakoupit jídlo a další věci. Většina obchodních řetězců nasazení svých zaměstnanců ocenila finančním bonusem či dalšími výhodami.

"Jsem nesmírně hrdý na to, jak kolegové napříč celým naším podnikáním neúnavně pracovali, aby poskytli za těchto mimořádných okolností potraviny všem. Chtěl bych poděkovat zejména kolegům v obchodech, GHS a distribučních centrech. Jako zvláštní poděkování každému kolegovi pracujícímu v některém z našich obchodů nebo distribučních center vyplatíme jako projev uznání speciální bonus," uvedl výkonný ředitel Tesco pro ČR Patrik Dojčinovič.

Kvůli zvýšené poptávce během krize přijala společnost stovky nových zaměstnanců na dočasnou výpomoc. Další výdaje pak přišly v podobě bezpečnostních opatření, které musela společnost dodržovat ve všech svých prodejnách. Instalována byla ochranná plexiskla, prodejny a jejich vybavení musí bát pravidelně dezinfikovány, změny se také dotkly doručování nákupů.

I přes neočekávané výdaje a odliv zákazníků, o kterém informovaly další řetězce, zatím společnost Tesco nechystá zásahy do zaměstnaneckých benefitů, společenské akce zatím ruší jen s ohledem na vládní nařízení, zaměstnanců se tak krize zatím výrazněji nedotkla.

Související obsah

"Žádné benefity nerušíme, čekáme na vývoj ohledně dalších opatření na pořádání hromadných akcí, týká se to třeba letního tábora, který pořádáme pro děti našich zaměstnanců, nebo vánočního večírku. Jediné, co jsme museli vzhledem k probíhajícím opatřením zrušit, byl tradiční červnový sportovní den s rodinami," potvrdil mluvčí společnosti Tesco Václav Koukolíček.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz