Koronavirus

Babiš má funkci pro Prymulu! Vojtěch si ho jako náměstka neumí představit

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) si nedokáže představit setrvání jeho náměstka Romana Prymuly na současné pozici. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se Prymula měl stát vládním zmocněncem.

Roman Prymula se ve středu sešel s premiérem Andrejem Babišem (ANO), mimo jiné řešili i další možnost Prymulova uplatnění. “Vnímám situaci na ministerstvu zdravotnictví, kdy pan Prymula a pan Vojtěch dospěli k názoru, že spolu nechtějí spolupracovat,“ řekl Babiš. Poté doplnil, že náměstek Prymula nevychází především s některými dalšími spolupracovníky ministra.


“Nechci lhát, ale asi musím potvrdit, že to není jen spekulace,“ odpověděl Babiš na dotaz reportérky televize Nova ohledně angažmá Prymuly jako vládního zmocněnce. Vše se prý dořeší v pondělí.

“Oslovil jsem pana Prymulu, že bychom mohli spolupracovat na poli vědy a výzkumu v rámci zdravotnictví, on je odborník,“ uvedl Babiš.

Související obsah

Babiš vyloučil také neshody mezi Prymulou a ministrem zdravotnictví. "Myslím si, že to možná bylo spíše z okolí pana ministra, ale nechci to moc komentovat," doplnil.

 
“Po výrocích, které jsem slyšel, kdy ani se mnou o tom nemluvil osobně, si to nedokáži představit,“ řekl ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pro Českou televizi ohledně setrvání Prymuly jako náměstka ministra.


“Bud rád, nemá s tím problém, pokud zůstane na expertní pozici ve vztahu k ministerstvu,“ řekl ještě Vojtěch.
 

Podívejte se na rozhovor s Romanem Prymulou z úterních Televizních novin:

Jak si Roman Prymula vede podle průzkumu v očích občanů se podívejte zde:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz