Zahraničí

Mámu jim vzala rakovina, tátu zabil Covid-19. Pěti sirotkům lidé přispívají

Mámu jim vzala rakovina, tátu zabil Covid-19. Pěti sirotkům lidé přispívají
Zdroj: Facebook/Mikee Plangca

Tragický osud potkal pět sourozenců z Irska. Maminka zemřela před šesti lety na rakovinu, otec nyní prohrál 41denní boj s Covidem-19. Z dětí se tak ze dne na den stali sirotci.

Miquel Plangca, původem z Ozamis na Filipínách, který žil s rodinou dlouhá léta v irském Kildare, zemřel minulý týden po dlouhé bitvě na nový typ koronaviru. Informoval o tom britský portál Daily Mail.


Rodina se musela už před šesti lety vypořádat s odchodem maminky, která podlehla rakovině. Stephanie, Mikee, Michael, John a Chekie teď zůstali na vše sami.


V srdcervoucím vyjádření na Facebooku Miguelovi jeho dospívající dcera vzkázala: "Bojoval si dobře, tati. Díky za všechno. Budeš nám chybět. Milujeme tě!"

Související obsah

  
Lidé, kteří se o příběhu rodiny dozvěděli, nabídli sirotkům, o které se momentálně stará teta Fely Moore, alespoň finanční pomoc. Za pouhé čtyři dny vybrali 13 tisíc liber, což je v přepočtu zhruba 394 500 korun.


Mikee přispěvatelům poděkovala za peníze na podporu všech sourozenců a dodala: "Láska a podpora, kterou jsme dostali, je neuvěřitelná." Mnoho z nich dodalo dívce odvahu prostřednictvím komentářů. "Zůstaň silná Mikee. Víš, že nejste sami, jsme tu pro vás," napsal jeden z nich.

Související obsah

 


Otec dětí pracoval téměř 20 let na lince v továrně Bird's Eye ve městě Naas a pravidelně posílal peníze zpět své rozšířené rodině na Filipínách. "Miguel byl tichý, ale velmi ochotný a milující muž. Bude nám všem hluboce chybět," uvedl filipínský konzulát v Dublinu.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz