Domácí

Zmatený senior ujel v protisměru na dálnici D1 přes 10 kilometrů! VIDEO

Ve čtvrtek přijala policie informaci o řidiči, který se po dálnici D1 řítil v protisměru. Na místo okamžitě vyrazily všechny dostupné hlídky. Řidiče vypátral až vrtulník. Po dálnici muž ujel alespoň deset kilometrů, podle policistů se jen díky štěstí nikomu nic nestalo.

Řidiče v protisměru na 223. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno si ostatní všimli krátce po jedenácté hodině. Policie okamžitě dálnici uzavřela.

"Šťastnou náhodou nedošlo k žádné fatální srážce. Strážci zákona na místo neprodleně vyslali všechny dostupné policejní hlídky, které pak pohotově uzavřely dálnici," popsal mluvčí policie Petr Vala.

Kvůli vážnosti situace na místo vyrazil i vrtulník, což se nakonec vyplatilo. Piloti helikoptéry si všimli nejistě jedoucího vozu nedaleko dálnice, hlídka pak devětaosmdesátiletého seniora zastavila ve Slavkově u Brna.

Popletený šofér nedokázal vysvětlit, jak se na dálnici dostal, původně si udělal vyjížďku za synem do vedlejší vesnice. Nakonec skončil ztracený 70 kilometrů od domova.

Související obsah

"Podle prvotních informací měl řidič projet po dálnici v protisměru alespoň deset kilometrů. Nyní tak bude muset počítat s trestním stíháním pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. V případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil Vala s tím, aby se policistům ozvali případní svědci.

V případě, že potkáte v protisměru auto, radí policie okamžitě zpomalit, zajet to pravého pruhu a zapnout výstražná světla. "Pokud to situace dovolí, bezodkladně volejte tísňovou linku 158 a operátorovi sdělte, kde se právě nacházíte. Včasnou a pohotovou reakcí totiž můžete zachránit nejen vlastní život," sdělil Vala.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz