Domácí

Konečně můžeme odhodit roušky! Někde se jich však zatím nezbavíme

Už zítra nás čeká další vlna rozvolňování. Po více než dvou měsících budeme smět při pobytu venku odložit roušky. I dál ale bude platit povinnost mít je třeba uvnitř budov, nebo v prostředcích hromadné dopravy. Pojďme se tedy podrobně podívat na to, co se po nedělní půlnoci v nošení roušek změní.

Celkem 67 dní museli chodit Češi na veřejnosti v rouškách. Už v pondělí je budou moci za určitých podmínek odložit. Roušku si venku může sundat ten, kdo půjde buď se svými rodinnými příslušníky, anebo sám – za předpokladu, že široko daleko nikdo nebude.

"V případě, že budu v kontaktu s někým jiným na vzdálenost dva metry, rouška bude nadále povinná," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Související obsah

"Já ji tedy budu mít ještě určitě," tvrdí někteří lidé na dotaz TV NOVA, zda s pondělkem venku odloží roušku. "Já myslím, že si ji sundají, i když budou blíž k sobě," myslí si o ostatních další dotazovaný.

Do restaurací se opět vrací život, ale roušky v nich budou povinné. Pro personál vždy, pro hosty s výjimkou konzumace jídla nebo pití. "Já s tím souhlasím. Až si budeme povídat, tak si sundáme masku, protože přes ně je hůř rozumět," tvrdí někteří hosté.

Související obsah

"Každého zákazníka u vstupu upozorníme, aby měl roušku celou dobu, může si ji sundat jenom u konzumace jídla a pití, aby nedošlo k nákaze," říkají pracovníci restaurace. Roušky se musí dál nosit ve všech vnitřních prostorech.Patří sem prostředky MHD, obchody, kina, divadla nebo čerpací stanice.

"Ty roušky jsou důležité hlavně v těch místech, kde dochází k větší koncentraci osob," tvrdí Vojtěch. Ministr doporučuje nosit s sebou desinfekční gel a po opuštění místa s vyšší koncentrací lidí ho okamžitě použít.Povinnost nosit roušku stále platí i pro jízdu taxíkem. Nevyhneme se jí ani v bazénech nebo na koupalištích. Plavci je smějí odložit pouze těsně před vstupem do vody.

EK, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz