Austrálie

Obří komíny nepoužívané elektrárny proměnil odstřel v hromadu trosek

Australané ve státě Victoria mohli sledovat nevšední podívanou, majitel uhelné elektrárny se totiž rozhodl zbourat 8 komínů, které k ní patřily.

Ty měřily 137 metrů a již pro ně nebylo dalšího využití, protože elektrárna postavená v šedesátých letech není od roku 2017 v provozu. Navíc obsahovaly nebezpečný azbest, a tak bude nutné  místo demolice ještě nějakou dobu sledovat.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz