Domácí

Dobře to dopadlo! Hasiči zachránili z komína čapí samičku s mláďaty

Dobře to dopadlo! Hasiči zachránili z komína čapí samičku s mláďaty
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Hasiči ve středu zachraňovali čapí maminku s mláďaty z komína v obci Hořátev na Nymbursku. Sameček totiž uhynul a zaměstnanci záchranné stanice, kteří případ ohlásili, měli strach, že poté uhyne i čapí samička a o mláďata se nikdo nepostará.

"Na místo vyjížděla výšková technika a hasiči za pomoci 30metrového žebříku hnízdo z komína sundali,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.


Na stejném místě už hasiči zasahovali přibližně před třemi lety a věděli, že výškovou techniku bude možné použít a na komín se bez problémů dostanou.

Související obsah


Naštěstí vše dobře dopadlo a jednotka zachránila nejen samičku a dvě mláďata, ale také dvě vejce. Následně je předala pracovníkům záchranné stanice. Čapího samečka nalezli uhynulého pod komínem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz