Koronavirus

Od kdy můžeme do Španělska? Země oznámila datum otevření turistům

Od kdy můžeme do Španělska? Země oznámila datum otevření turistům
Zdroj: Profimedia

Španělsko bezpochyby patří mezi země, které koronavirus zasáhl nejvíce - a to nejen v rámci Evropy, ale celosvětově. Přesto se země na Pyrenejském poloostrově hodlá znovu otevřít turistům. A dokonce ještě před začátkem letních prázdnin.

Španělsko zruší povinnou karanténu pro turisty 21. června a v testovacím režimu začne do země pouštět dovolenkáře z předem vybraných států, které se s pandemií vypořádaly dobře. S odkazem na španělského ministra dopravy Josého Abalose to uvádí britský Mirror

Ministryně cestovního ruchu Maria Reyesová upřesnila, že mezi prvními "pokusnými výletníky" mají být například Němci nebo obyvatelé severských zemí, kteří by mohli zamířit třeba na Kanárské ostrovy.

"Pro nás je zásadní, aby lidé zdraví přijeli a zdraví odjeli," nechala se slyšet Reyesová. Zatím to tak vypadá, že například Britové si budou muset na nějakou dobu na španělské moře nechat zajít chuť.

Související obsah

Země se plánuje cestovatelům ze zahraničí naplno otevřít v červenci. 21. června, kdy má odstartovat testovací režim z vybraných států, zároveň v zemi končí šestkrát prodloužený nouzový stav.

Hranice turistům otevřelo například už Chorvatsko, ke stejnému kroku se chystá i Řecko. A spolu s tím obnoví lety i aerolinky Smartwings - dopravce už zveřejnil i časový harmonogram i seznam destinací, kam se jeho spoje vrátí.

Do kterých zemí se Češi v létě dostanou? Pusťte si reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz