Koronavirus

Česko úplně zruší kontroly na hranicích. Vláda to posvětí v pátek!

V pátek ráno se mimořádně schází vláda. Jediným bodem jednání je "problematika otevírání hranic České republiky s okolními státy," stojí v zaslané pozvánce. Už nyní je ovšem jasné, že kabinet jen formálně posvětí úplné zrušení hraničních kontrol s okolními státy.

"Česká republika otevírá hranice občanům Německa, Rakouska a Maďarska dříve, než bylo plánováno - pravděpodobně od soboty," píše například německý Bild.

Zmírnění režimu na hranicích mělo podle portálu původně začít platit až 15. června. Pro občany zmíněných zemí nebude nutný negativní test na Covid-19 ani dvoutýdenní karanténa.

Bild zároveň připomíná, že Babišův kabinet po vypuknutí pandemie naopak zavedl velmi přísná pravidla upravující vstup cizinců do země. Ten má nyní nahradit takzvaný cestovní semafor, který rozděluje země podle epidemiologických kritérií.

Semafor, který vláda schválila:

Zdroj: mzv.cz

Že kontroly na hranicích za pár hodin úplně skončí a zastoupí je semafor, uvádějí s odkazem na dobře informovaný zdroj z vlády také Novinky s tím, že krok kabinet oficiálně posvětí právě na pátečním zasedání.

Německý portál také píše, že loni byli Němci nejpočetnějš skupinou zahraničních turistů, do Česka jich přicestovaly více než dva miliony. A také uvádí, že z "výletů" přes hranici má prospěch i řada českých obchodů, kde naši severní sousedi levně nakupují.

Připomeňte si schválení cestovního semaforu v reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz