Domácí

Zmatený útočník po napadení udělal před strážníky salto a vyzval je na souboj

Zmatený útočník po napadení udělal před strážníky salto a vyzval je na souboj
Zdroj: Profimedia

S velmi neobvyklým případem se setkali pražští strážníci, kteří vyrazili řešit napadení v metru. Útočník vedl zmatený monolog a nereagoval, při čekání navíc sebral ze země střep, udělal salto vzad a vyzval hlídku na souboj. Nakonec musel být kvůli agresivními chování zpacifikován, následně byl předán do péče odborníkům.

Ve vestibulu stanice metra Pražského povstání řešila hlídka incident, kdy jeden muž udeřil náhle dlaní do tváře jiného. Napadený, který je bez přístřeší a šel se do vestibulu schovat před deštěm, vypověděl, že ho útočník oslovil, několikrát udeřil a bránil mu v odchodu.

Útočník podle městské policie jevil známky požití drog nebo psychické poruchy, nebyl schopen souvisle komunikovat. Vedl zmatený monolog, na strážníky nereagoval a zaujímal agresivní postoj.

"Během čekání na záchrannou službu posbíral na zemi ležící skleněné střepy, udělal salto vzad a vyzval strážníky na souboj. Když začal rukou se střepy divoce gestikulovat před obličejem jednoho ze strážníků a na výzvu ke zklidnění reagoval naznačením úderu k jeho hlavě, byl hmaty a chvaty sveden na zem a byla mu přiložen pouta," popsali incident pražští strážníci.

Související obsah

Muž byl následně za doprovodu hlídky městské policie převezen záchrannou službou do péče odborníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zůstává v nemocnici, vyšetření nedopadlo, jak se očekávalo

Prezident Miloš Zeman i nadále zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke uvedla, že by hlava státu měla zařízení opustit nejdříve ve středu. Podle dvou zdrojů z Hradu měl být Zeman původně propuštěn už v úterý, nicméně vyšetření nedopadla, jak se očekávalo, informuje Deník N.

Píše se na Deník.cz