Zahraničí

Vůdce KLDR Kim Čong-un vyvrací zvěsti o své smrti. Opět vystoupil

Severokorejská média zveřejnila záběry vůdce Kim Čong-una na zasedání komunistické Strany práce. Je to letos teprve počtvrté, co se diktátor objevil na veřejnosti. V dubnu o něm státní média tři týdny mlčela a okamžitě se objevily spekulace o jeho zdraví a dokonce smrti. Teď ale vypadá, že se těší zdraví.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un přichází na zasedání politbyra komunistické Strany práce. Ve světlých kalhotách a bílé košili mezi uniformovanými nejvyššími představiteli země září. Poté usedá ke kulatému stolu a řeší ekonomické otázky.

"Na jednání se do hloubky projednávala klíčová témata dalšího rozvíjení ekonomické soběstačnosti země a zlepšení životních podmínek obyvatel," zní oficiální vyjádření.

Související obsah

Podle státních médií nepadlo ani slovo o epidemii koronaviru a nikdo z účastníků jednání neměl roušku. Kim Čong-un ale seděl tak, aby si od všech držel bezpečný odstup – židle po jeho boku na obou stranách chyběly.

Severní Korea sice tvrdí, že na jejím území dosud koronavirem nikdo neonemocněl, teprve minulý týden ale například otevřela školy a děti procházejí přísnými kontrolami teploty a roušky musejí nosit i ve třídách.

Související obsah

"Všechny školy zahájily vyučování v novém školním roce v souladu s protiepidemickými opatřeními. Všechny školy, školky a jesle byly vydezinfikovány, dezinfekce je také u vstupu do budov a ve třídách," popsala Kim Čun-hwa, ředitelka hygienické stanice v Pchjongjangu.

Právě obava z nákazy mohla být jednou z příčin, proč se Kim Čong-un v dubnu tři týdny neukázal na veřejnosti. Také se ale objevily spekulace o neúspěšné operaci srdce, která skončila jeho smrtí. Spekulovalo se i tom, že se koronavirem nakazil jeden z blízkých spolupracovníků a Kim Čong-un se ukryl do bezpečí soukromé vily na poloostrově Wonsan-Kalma.

Související obsah

Severokorejský vůdce se letos na veřejnosti ukázal teprve počtvrté. Chyběl třeba na oslavách narozenin Kim Ir-sena, svého dědečka a zakladatele země. Na začátku května ale slavnostně otevřel továrnu na hnojiva.

V patách mu, stejně jako i tentokrát, byla mladší sestra Kim Jo-čong. Právě ona má být jedním z diktátorových potenciálních nástupců.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz