Domácí

Koronavirem se nakazily sestřičky z Karvinska! Na testy musí i pacienti

Koronavirem se nakazily sestřičky z Karvinska! Na testy musí i pacienti
Zdroj: Profimedia

Sedm zdravotních sester z karvinské nemocnice mělo pozitivní výsledek testu na koronavirus. Testy teď budou muset podstoupit všichni pacienti i zaměstnanci chirurgického oddělení, kde sestřičky pracují.

Pozitivní testy na Covid-19 mělo sedm zdravotních sester z oddělení chirurgie nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj v Moravskoslezském kraji. Vedení nemocnice ve spolupráci s hygieniky už provedlo potřebné kroky k zamezení další nákazy.


"Dvě chirurgické stanice jsou sestěhovány do jedné a chirurgové provádějí pouze akutní operace. Plánované zákroky jsou zastaveny," sdělila mluvčí krajského úřadu Miroslava Chlebounová.

Související obsah


Testy na koronavirus nyní podstoupí všichni pacienti chirurgie a zaměstnanci včetně dalších lidí, kteří se dostali s pozitivně testovanými sestrami v poslední době do kontaktu. "Zároveň bude provedena plošná dezinfekce," dodala Chlebounová.

Na Karvinsku se koronavirus šíří především v souvislosti s Dolem Darkov. Počet nakažených tam překročil 400 a počty budou nejspíš nadále narůstat. Hygienici teď testují i ty, kterým poprvé vyšly negativně. Více se dozvíte v reportáži:

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz