Domácí

Dva požáry během jednoho dne skončily tragicky, jednoho člověka hasiči zachránili

Dva požáry během jednoho dne skončily tragicky, jednoho člověka hasiči zachránili
Zdroj: Profimedia

Hasiči Moravskoslezského kraje vyjížděli v pátek ke dvěma požárům, které skončily tragédií. Dva lidé zemřeli, jednoho se hasičům podařilo vytáhnout z hořícího domu. Oživování proběhlo na místě, záchranáři zraněného následně převezli do nemocnice.

Hasiči vyjeli v pátek k požáru domu ve Václavovicích na Ostravsku. Plameny dostali rychle pod kontrolu, po uhašení požáru na ně ale čekal smutný nález.

"Na místě bylo v průběhu dnešního dne provedeno ohledání požářiště, při kterém bylo nalezeno lidské tělo. Kriminalisté a policejní specialisté zajistili stopy, které budou vyhodnocovat," sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková.

K požáru byl také vyslán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání urychlovačů hoření, který přítomnost akcelerantů vyloučil. Příčinu a totožnost zesnulého určí soudní pitva.

Související obsah

Stejný den pak všechny složky Integrovaného záchranného systému vyrazily k požáru rodinného domu v Karviné – Mizerově. "Při požáru bohužel došlo k úmrtí jedné osoby (ročník 1943) a druhá osoba (ročník 1942) byla na místě resuscitována a převezena do nemocnice. Kriminalisté a policejní specialisté provedli ohledání místa, zajistili stopy, které budou vyhodnocovat," uvedla Jiroušková.

Příčinu úmrtí určí nařízená pitva, okolnosti a příčinu požáru vyšetřují policisté ve spolupráci s hasiči.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz