Politika

Pořád to samé, reagoval Babiš na rezoluci. Jsou za ní prý čeští europoslanci

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyjádřil k rezoluci, kterou přijal v pátek večer Europarlament a která se týká jeho možného střetu zájmů. Za usnesením podle něj stoj čeští europoslanci, kteří se snaží poškodit Českou republiku v Bruselu.

Babiš prý rezoluci nechce komentovat, i přesto se k ní ale vyjádřil. "Je to pořád to samé. Politický boj přenesený některými českými politiky a stranami z České republiky do Evropského parlamentu," uvedl český premiér.

Usnesení se podle něj snaží ovlivnit výsledek auditu Evropské komise ohledně jeho střetu zájmů. Kontrolní rozpočtový výbor Europarlamentu, který do Česka přijel letos v únoru vznesená obvinění prověřit, měl podle premiéra předem jasno o svých závěrech.

Na reakci Andreje Babiše se podívejte v reportáži Televizních novin: 

Rezoluce může být podle Babiše vnímána jako vměšování do vnitřních záležitostí, které by měly rozhodovat nezávislé a nepolitické orgány. "Evropský parlament bez jakýchkoliv konkrétních znalostí a důkazů nabádá k činění kroků ve vztahu ke konkrétnímu trestnímu řízení na území České republiky," nelíbí se mu.

Související obsah

Rezoluci, která není pro členské státy nijak závazná, přijali europoslanci v pátek večer drtivou většinou. České úřady dokument vyzývá, aby premiérův možný střet zájmů vyřešily, a zpochybňují jeho nezávislost. Více čtěte zde.

Podívejte se na reportáž TV Nova o dění před hlasováním Europarlamentu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz